Az Adelaide az AFL magasságát lerántotta, miután félretette a Carlton Challenge-ot az MCG-nél

A labdarúgás otthonában elért sikerek első alkalommal, mióta a Crows az 1998-as nagydíjat követelte, az Adelaide-rajongók álmodoztak, jó okból. Ez egy olyan szakasz, amelyen Don Pyke oldalát még egyszer be lehet állítani, mivel jól körülírt középpályájuk és erőteljes támadásuk volt. Rory Sloane volt a játék domináns középpálya, Rory Laird károsító teljesítményt produkált félig vissza, de Adelaide közreműködők az egész fórumon. A korábbi Blues páros Eddie Betts és Sam Jacobs mindketten három gólt rúgtak, mint Josh Jenkins.A Crows egész nap vezetett, de csak a második negyedévben volt későn, hogy rögtön elindultak. Sajnos a Carlton miatt a kihívás elmaradt az Armfield negyedik futamideje után, a frusztrált Blues előrehaladtával Levi Casboult jelentette a Kyle Hartigan-nak a beteiért.

A Crows lefedte a fiatal Blues-t, és az utóbbi 10 gól közül kilencet állított fel egy újabb győzelemre. Amikor David Mackay egy késői gólszerzést haza hozott, Adelaide a heti hegedűre hármas pontokat ért el, a támadó bátorságot pedig a félidőben eső eső ellenére mutatta be. Facebook Twitter Pinterest Az Eagles győzelme a Kangaroosokon több gonosz pillanatot tartalmazott.Fotó: Tony Mcdonough / AAP

A West Coast mind a négy reményt remélte, hogy 32 ponttal győzni tudott Észak-Melbourne felett a Domain Stadionban későbbi vasárnap. Eagles forward Josh Kennedy négy gólt indított a 16.8 (104) – 11.6 (72) győzelemben, azzal a győzelemkel, hogy a West Coast nyolcadik oldalán veszteséget szenvedett a szezonban.

-5) a nyolcadikról az ötödikre ugrik, így csak egy győzelmet hagy a második helyről. A Kangaroos (10-5) a tetején állt, miután kilenc egyenes győzelmet indított a szezonban, de az elmúlt hat mérkőzésből öt veszteséget láttak nyolcadikra.

Eagles ruckman Scott Lycett a Jack Ziebell elleni fejfájás ellen folytatott küzdelem egy olyan mérkőzésen, amely számos mocskos pillanatot tartalmazott.Észak-Melbourne négy gólt hozott 50 méteres büntetésből egy fegyelmezetlen megjelenítésben, és elvesztették Farren Ray-t (hamstring) a sérülés miatt félidő előtt. Tovább Mason Wood harmadik harmadban megsebesítette a térdét, miközben felszállt, és a sztár veterán Nick Dal Santo (betegség) a mérkőzés előtt kényszerült.

A North Melbourne ruhamos Todd Goldstein de a West Coast csak kis mértékben veszítette el a clearance csatát (46-41). A Kangaroos megnyerte a nyitóidőben a 14-5-es belső 50m-es számot, de a West Coast a lehető legtöbbet kihasználta, hogy korlátozott esélyt kapjon a hétpontos előnyök megnyitására. a játék végre eleget tett a számlázásnak. Eagles segédprogram Patrick McGinnity feldühítette a Kangaroos játékosokat, amikor Sam Gibsonot a kerítésbe ütközte.A West Coast játékosai Jack Ziebell-hez ragadtak, miután Elliot Yeo-t a fejére vette, miután az Eagle megjelölte. Mindkét incidens célokat eredményezett, de a legveszélyesebb pillanat a Kangaroos középpályásé volt Trent Dumont, aki 50 méteres büntetést adott el, amikor a labdát Lycett helyett egy csapattárshoz dobta, miután az Eagles ruckman szabadrúgást kapott. West Coast rúgott a harmadik negyedben, megnyitva 33-pontos vezetés a végső változás előtt a győzelemhez, és a Carlton (MCG), a Melbourne, a Collingwood (MCG) és a Fremantle elleni mérkőzésekkel kezdik kedvenceiket. De az utolsó három körben meg fogják határozni a négy legjobb reményt, amikor a GWS (Spotless Stadium), a Hawthorn és a Crows (Adelaide Oval) ellen szembesülnek.Facebook Twitter Pinterest Joe Daniher ugrik, hogy vegyen egy védjegyet, de Essendon esett, hogy legyőzze St Kilda a késői játék vasárnap. Fényképe: Julian Smith / AAP

St Kilda túlélte egy óriási ijesztést Essendontól, és elszaladt egy izgalmas 11 pontos győzelemben az Etihad Stadionban. Hosszú időn keresztül a szenteknek volt egy olyan oldala, amely csak arra számított, hogy megtörténik a dolgok a felfüggesztés által sújtott, alulba helyezett Bombers ellen.De John Worsfold oldalán minden lendületet, amikor hét ponttal vezetett végig a végső időtartamon, mielőtt Maverick Weller két későbbi góljával lépett fel, amikor St Kilda a Bomber szívét 17,7 (109) – 14,14 (98) >

A negyedik ponton minden bomba volt, Joe Daniher lendületet adott a tömegnek, és Mitch Brown egy ragyogó célt indított a forgalomban a pontszámok szintjének meghatározásához. De a szentek megdöbbentették letargiájukat, hogy befejezzék az erősebb oldalt 25.204 rajongó előtt.

De ne tévedj, Alan Richardson oldala kijött a börtönből.Essendon elpusztította a szenteket a nyitó ugrálástól – 11 fokos 50 pontot vezetett az egyik szakaszban – de mindössze 1,2-et sikerült teljesíteniük.

St Kilda végül második gólt talált az első szünet, de küzdöttek, hogy elhúzzák a kavicsos bombázókat. A Merrett az első félidőben 19-ből szerezte meg 36 birtokából, miközben az ő oldala mindössze 10 ponttal végződött félidőben. Tim Membrey megtartotta St Kildát, és öt öt célból érkezett a második félidőben, miközben Jack Steven hatalmas volt 41 birtokával és 12 szabadon. Adam Cooney, Brendon Goddard és James Kelly voltak Essendon támaszai, de sok segítséget kaptak Anthony McDonald-Tipungwuti, Darcy Parish és Daniher között a fiatalabb játékosok körében.